Çıngı

Yüksek ateş gücüne sahip silah sistemlerinin arzulanan performansta atış gücünü devam ettirebilmes için, namlularının düzenli br şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Namlu temzliği, mühimmatın namlu çıkış hızına direkt etki ederek muharebe alanındaki başarıyı olumlu yönde desteklemektedir.

Namlu temizliği ile ilgili halihazırdaki zorlayıcı uygulamalar ÇINGI ile artık daha hızlı, daha kolay ve daha verimli bir hale gelmiştir.

ÇINGI Otomatik Namlu Temizleme Cihazı, namlu temizliğinde zaman ve maliyetten tasarruf sağlarken, sevk barutu artıklarını namlu ve ilgili parçalarına zarar vermeden etkili bir şekilde temizlemektedir. ÇINGI özel bir ekipman ve eğitim gerektirmeden son derece basit kullanımı le kullanıcı dostu bir üründür.

Günümüz silah sistemleri ve mühimmatlarının hızla gelişimi ile, namlu temizliği ve bakımıyla ilgili sorunlar da bu gelişime paralel olarak artmaktadır. Namlu bakımı ve temizleme yöntemleri maliyet etkin çözümlere ihtiyaç duyarken, geleneksel temizleme yöntemleri; yüksek işgücü ihtiyacı ve bakım süresinin uzunluğu gibi lojistik problemleri beraberinde getirmektedir.

Yerli üretim ÇINGI, TSK envanterinde bulunan T-155 FIRTINA Obüslerinin namlu bakımı için, mevcut cihaz ve temizleme yöntemleri incelenerek, kendine özgü bir tasarımla imal edilmiştir.

Tasarım ve imalatta yerliliğin getirmiş olduğu yedek parça ve yerinden tedarik avantajıyla, muharebe alanının her bölgesinde azami arıza geribildirimi ile namluların etkin kullanımı ve hassas atış kabiliyeti hedeflenmektedir. Prototip olarak çeşitli namlu çaplarında imal edilen ÇINGI, gerçek muharebe şartlarında test edilmiş, SSTEK markası ile ülkemiz savunma sanayisinin ve ihtiyaç makamlarının hizmetine sunulmuştur.

Türk Silahlı Kuvvetleri kullanıcı birliklerimizin ihtiyaçları doğrultusunda tadil edilen ÇINGI; kara, deniz ve hava namlulu silah sitemlerinde başarı ile çalışabilir durumdadır. ÇINGI kolay taşınabilir tasarımıyla, en kısa sürede ve en az iş gücü gereksinimi ile namlu temizliğini sorunsuz yapmaktadır.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Ostim OSB Mah. Ahi Evran Cad. No:141
Yenimahalle/ANKARA
+90 312 285 15 44
+90 312 285 15 44
info@hctek.com.tr
info@hctek.com.tr

YASAL BİLGİLENDİRME